NATÜRLICHE HANDWEBEREI


KRUSINKA IST SEIT FRÜHLING 2017 TRÄGER DER QUALITÄTS-BEZEICHNUNG BÖHMERWALDS ORIGINAL PRODUKT  

Was bedeutet diese Qualitätsbezeichnung? Unsere Produkte einer strengen Kontrolle der Zertifizierung unterzogen wurden. Wir garantieren damit, dass unsere Ware im Böhmerwald produziert und erzeugt wird. In unserem Fall alles handgewebt.
Die Herkunft der Ware ist aber nicht die einzige Bedingung. Die Produkte müssen noch andere Eigenschaften, um den guten Namen der Region tragen zu können.
• hohe Qualität
• umweltschonend
• einzigartig und mit einer Beziehung zum Böhmerwald - handerzeugt mit einer traditionellen Herstellung,  handgemacht oder regional sein, außergewöhnlich und mit hoher Qualität.

  

Tradiční řemeslo v novém hávu


  

  

100% Přírodní materiály

SRDCE NA KRUŠINCE

Tkaní je jako její život. Někdy je plné barev, záplava tyrkysové v purpuru, jindy zakopává mezi člunky a hledá jak dát řád zašmodrchané osnově.
Její vášeň ke tkaní a vlně se probudila daleko za slanou vodou v komunitě Irského Camphillu. Ovce, drsná krajina, svérázné postavy na dosah a genius loci. Nakažlivá láska k práci s tak krásným dárkem jako je vlna se jí spolu s lanolinem otiskly do rukou. Barvení, předení a tkaní si pod irskými mraky denně mazala na chleba 24 měsíců.
Od té doby stihla mít dvě děti, opravovat dům, starat se o zvířata, třikrát se stěhovat. Znalí a zkušení pochopí, že vedle toho vlněným múzám nezbývá než mlčet. Jejich song se ale začíná ozývat a nese sebou zralost díla zasnoubený s odvahou, kterou je třeba mít a nebránit jí.Kopce u šumavského Krušce možná ty irské zdánlivě připomínají, ale píše se tu zase jiný příběh...