O mě

Jmenuji se Marie Chvojková a moje dílna Krušinka sídlí v malém městečku na Šumavě. Ručnímu tkaní se věnuji již 15 let. Měla jsem možnost pracovat dva roky v tkalcovské dílně v Camphill Community Clanabogan v Severním Irsku a učit se tam od anglické tkadleny Louise Hardman a také absolvovat roční studium textilu na Open College of the Arts.


Ve své dílně pracuji na třech ručních tkalcovských stavech a vytvářím vlněné látky. Používám hlavně prvotřídní irskou mykanou přízi Soft Donegal a jemnější příze z jehněčí vlny.
Výsledná tkanina je vysrážená tak, že je kompaktní, netřepí se a lze ji dobře použít k šití. Použití dle gramáže na kabáty, saka, sukně, šatovky, tašky....
Vytvářím i tkané vlněné šály a ručně barvím vlněnou přízi syntetickými i přírodními barvami. Barvím také ovčí rouno a do některých výrobků používám vlastní ručně předenou přízi.Jsem otevřená dlouhodobé spolupráci a možnosti vytvářet svébytnou originální módu. Zkoumám také možnost využití těchto tkanin v interiérovém designu a čalounictví.