Zážitkové kurzy tkaní na ručním tkalcovském stavu

Kurzy

Krušinka  pořádá zážitkové kurzy tkaní na tkalcovském stavu.

Tkaní je pro mě nádherná, poklidná a tvořivá činnost, která v sobě spojuje časy minulé se současností, s velmi aktuálními momenty. Je to návrat k přírodním materiálům, k hodnotě ruční práce, k udržitelnosti a originalitě.

Přijeďte si zažít, jak tradiční řemeslo v současném pojetí může obohatit Váš život. Vytvoříte si design svého šálu, vyberete si přesně ty barvy, které se Vám líbí a vyrobíte si vlastníma rukama krásný kousek do svého šatníku, který budete roky užívat nebo jím podarujete někoho blízkého.

Můžete si u práce odpočinout od běžných starostí, načerpat sílu v přírodě a spokojenost z vlastnoručně utkaného výrobku.

Kurz se koná v krásném prostředí na Šumavě, v Hojsově Stráži. Relaxovat tedy můžete nejen příjemnou prací, ale nabízí se také výhledy, případně výlety do přírody. Některé kurzy jsou obohaceny o možnost využít léčebnou masáž, či o cvičení jógy.

Pro více informací či přihlášení prosím pište na krusinkabarvirska@gmail.com či volejte 733 203 332

Místo konání 


Aktuální termíny:

víkendové kurzy pro 4 osoby:

so + ne  

                

             

             

třídenní kurzy kombinované s cvičením jógy a relaxací:

pá - ne  (tkaní + jóga )

pá - ne  (tkaní + jóga + léčebná masáž)

Víkendový kurz

Během dvou dnů se naučíte základy práce na ručním tkalcovském stavu a utkáte si vlastní šál. Naučíte se, jak výrobek dokončit a jak o něj pečovat.

Akce začíná vždy v sobotu v 10:00. S přestávkou na oběd zhruba mezi 13:00 a 14:00 hod. budeme pracovat do 17:00. V neděli pak zase od 9:00 s pauzou na oběd podle potřeby, než se šál dokončí, maximálně do 16:00.

Stravováni je zajištěno. Po celou dobu je k dispozici káva a čaj. Vedle dílny je plně vybavená kuchyň.

Přímo v místě konání kurzu je možnost ubytování v penzionu. 

Cena za dvoudenní kurz včetně materiálu na jeden šál je 4.200,- Kč + strava a zázemí 850,- Kč + ubytování.Třídenní kurz kombinovaný s relaxací a cvičením

Během tří dopolední se naučíte základy práce na ručním tkalcovském stavu a utkáte si vlastní šál (šíře cca 50 cm, délka s třásněmi 2 m). Naučíte se, jak výrobek dokončit a jak o něj pečovat.

Tři odpoledne  budete věnovat čas uvolnění těla i mysli. Vědomému dechu i chůzi.  Potkáte se s jemnou formou jógy, meditací a relaxací.

Akce začíná první den v 9:00. S přestávkou na oběd zhruba mezi 13:00 a 14:00 hod. budeme pracovat či cvičit do 18:00. Stejně tak i v následujících dvou dnech.

Stravováni je zajištěno. Po celou dobu je k dispozici káva a čaj. Vedle dílny je plně vybavená kuchyň.

Přímo v místě konání kurzu je možnost ubytování v penzionu. 

Cena za třídenní kurz: 1,5 dne tkaní včetně materiálu na jeden šál je 3.500,- Kč + 1,5 dne cvičení jógy, relaxace a tvoření 1.500,- Kč, strava a zázemí 1200,- Kč + ubytování.


 

Online rezervace

Zarezervujte si místo včas. Rezervaci vám potvrdíme e-mailem.